سلام

این قوانین برای ساماندهی و نظارت بیشتر بر فرایند معرفی محصول ، خرید و فروش ان است بدیهی است هرگونه فرآیند معاملاتی در انجمن بانک اطلاعاتی هوانوردی ایران باید منطبق بر تمامی بند های این قوانین باشد
قوانین عمومی
1- طبق قوانین مالکیت مادی و معنوی نرم افزارهای ایرانی دارای حق کپی رایت، معرفی، نشر و یا ارسال موضوعات مرتبط با Warez بمعنای عام آن (نرم افزارهای کرک شده) و به هرشکل ممنوع است.
2- خرید و فروش محصولات و محتوایی که برای ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می رود شامل:
الف. انتشار یا توزیع و در دسترس قرار دادن یا معامله داده ها یا نرم افزارهایی که صرفاً برای ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می رود. ( ماده 25 قانون ج.ر ) مانند انواع ف ی ل تر شکن ها ، و...
ب فروش انتشار یا در دسترس قرار دادن غیرمجاز گذرواژه ها و داده هایی که امکان دسترسی غیرمجاز به داده ها یا سامانه های رایانه ای یا مخابراتی دولتی یا عمومی را فراهم می کند.
چ. انجام هرگونه فعالیت تجاری و اقتصادی رایانه ای مجرمانه مانند شرکت های هرمی. ( قانون اخلال در نظام اقتصادی کشور و سایر قوانین ).
د- عرضه تجاری آثار سمعی و بصری بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ممنوع است
ر-خرید و فروش اسپمر و روباتهای اسپم به هر شکل و هر نوع.


قوانین اختصاصی
1-تمامی مسئولیت ها در مورد محصولات عرضه شده توسط کاربران ، به عهده شخص فروشنده خواهد بود و هیچ اتهام و یا مسئولیتی متوجه سایت و مدیران آن نخواهد بود .
2-برای فروش محصولات می بایست توضیحات و اطلاعات کافی منجمله: عنوان کامل که معرفی کننده نوع محصول و کالا باشد، در صورت وجود انقضا (تاریخ انقضا) مدت اتمام گارانتی سالم ویا احیانا معیوب بودن محصول ، تصویر با کیفیت مناسب از محصول مورد نظر ، در متن پست آورده شود و از قرار دادن لینک به سایت های دیگر اجتناب کنید
3- محصول ارائه شده دارای قیمت پایه باشد (فروشنده می تواند برای محصول خود هر قیمتی درج کند!) | .کاربران حق دخالت در قیمت گذاری فروشنده را ندارند
4-فروش محصول در تاپیک دیگران خلاف قوانین بوده ، به همین جهت برای فروش محصول خود تاپیک جداگانه ای باز کنید .
5- فروش چند محصول در یک تاپیک به طور همزمان ممنوع است
6-بازارچه مکانی عمومی برای فروش کالا و محصولات حقیقی و مجازی کاربران بوده و از ایجاد تاپیک هایی که حالت فروشگاهی دارند خودداری کنید.
7-شخص فروشنده به هیچ عنوان نباید اطلاعات غیر واقعی و غیر ممکن در مورد محصولش ارائه دهد .در هر حال مسئولیت صحت اطلاعات کالا به عهده فروشنده بوده لیکن مدیریت هر زمان که تشخیص داد کاربر در این خصوص اهمال نموده میتواند همزمان با اعلام به فروشنده تاپیک را حذف نماید.
8- حداکثر تاپیک فروش همزمان برای هر کابر عضو 2 تاپیک می باشد. (در صورتی که میخواهید تاپیک فروش دیگری بیش از 2 تا بزنید ناگزیر هستید یکی از تاپیکهای فروش خود را ببندید)
9-خرید یا فروش محصولاتی که در یکی از موضوعات جنسی یا زناشویی بگنجد خواه آموزشی باشد یا غیر آموزشی و خواه دارویی باشد یا غیر دارویی و خواه هر کاربرد دیگری که داشته باشد ممنوع بوده و با متخلفین برابر قوانین ویبی پرو برخورد می گردد .
10-فروش کلیه افزونه های مرتبط با سرویس های مسدود شده مجاز نمی باشد . مانند : لایک یا پیج فیس بوک ، دعوت نامه یا حساب کاربری بالاترین و . . .
11- تاپیک های جذب نویسنده و مدیر فعال چه در بخش بازارچه و چه در سایر بخش ها ممنوع است. (مثال : همکاری و جذب مدیر و نویسنده برای سایت... با قیمت توافقی )
12- فروش سایتهای که دارای محتوای غیر مجاز همچون سی سی کم ، ماهواره ، موزیک ، وی پی ان و در کل دارای محتوایی مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد ممنوع است.
13- تاپیک فروش تبلیغات (تعرفه تبلیغاتی سایر سایت ها) و... مجاز نمی باشد (مثال : تبلیغ شما در سایت ..... ماهانه 1000 تومان )
14- ارسال تاپیک در بازارچه به معناي موافقت با قوانین مندرج در سطور بالاست . درصورتی که با قوانین گفته شده موافق نیستید از درج تاپیک در بازارچه اجتناب نمائید
این پست به مرور کامل تر می شود . .

مشاهده بیشتر موضوعات: