سلام میهمان گرامی برای استفاده از کلیه امکانات انجمن لطفا ثبت نام کنید جهت عضویت در انجمن اینجا کلیک کنید بعد از عضویت شما تمامی امکانات انجمن که در اختیار کاربران می باشد در اختیار شما قرار خواهد گرفت.همچنین اگر قبلا ثبت نام کردید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
تاریخچه هواپیمایی ماهان
انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی انتخاب رنگ تیره انتخاب رنگ زرد انتخاب رنگ بنفش
خوراک آر اس اس توییتر فیس بوک
آیا میدانید :
هواشناسی
آپلود سنتر
تعرفه تبلیغات
مترجم انلاین
لینکستان

از شما دوستان و علاقمندان به صنعت هوانوردی دعوت میشود در مطالب و نظرات انجمن شرکت کنید تابتوانیم سایتی اموزشی و پربار را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .
https://telegram.me/pilotairline
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: تاریخچه هواپیمایی ماهان

1. Top | #1

http://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gif

بلند اسمان جایگاه من است
    عنوان کاربر
    سرپرست سایت
    شماره عضویت
    1
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر ها
    7
    تشکر شده 7 بار در 5 ارسال.
    حالت من : Khoshhal
    نوشته های وبلاگ
    2

رتبه نمایشگاه

تاریخچه هواپیمایی ماهان

فعالیت هواپیمایی ماهان، با جمعیتی در حدود 140 نفر آغاز شد. ماهان تلاش کرد تا هر چه سریع*تر پله*های ترقی را طی کند و به شاخه های بالای موفقیت در این صنعت دست یابد.
    ایجاد دوره*های آموزش چهار ماهه برای استخدام پرسنل، از جمله روش*هایی است که هواپیمایی ماهان برای کنترل کیفیت و کارآیی خود در نظر گرفته است. هواپیمایی ماهان از این راه ها می*تواند میهمانداران مناسبی را جهت ارائه سرویس به مسافران در یک محیط دوستانه تربیت کند.همچنین استفاده از شبیه ساز پرواز (سیمولاتور) جهت آموزش خلبانان و گروه پروازی مرتبط ، این شرکت را همگام و همسو با شرکتهای هواپیمایی در سرتاسر دنیا ، به عنوان یک شرکت قدرتمند در صنعت هوانوردی ، معرفی نموده است.
    تاریخچه :
    فعالیت هواپیمایی ماهان با ۴ فروند هواپیما که بابت طلب ایران از مصر گرفته شده بود آغاز شد.
    سید حسین مرعشی (پسر عموی عفت مرعشی، همسر اکبر هاشمی رفسنجانی و عضو هیئت موسس خیریه مولی الموحدین- سهامدار عمده هواپپیمایی ماهان) در مصاحبه با شفاف در خصوص چگونگی راه اندازی ماهان ایر این چنین گفته
    در دورانی که استاندار کرمان بودم متوجه کمبود امکانات هوایی شدم. یک روز در دفتر کار خودم نشسته بودم که یکی از دوستان از دبی تماس گرفت و گفت یک آقای مصری به نام ابراهیم کامل چهار هواپیما دارد و می*خواهد در ایران شرکت هواپیمایی تأسیس کند و سؤال کرد آیا شما آمادگی دارید این کار را در کرمان انجام دهید و من هم بدون درنگ و تأمل موافقت خودم را اعلام کردم. فوری به رئیس فرودگاه کرمان دستور لازم را دادم و فردای آن روز در سالن فرودگاه ما با طرف مصری نشستیم و مذاکره کردیم و قرار گذاشتیم یک شرکت مشترک به صورت پنجاه پنجاه تشکیل دهیم، به شرط آنکه سهم ایران را او تأمین مالی کند و از ما طلبکار باشد تا از درآمد شرکت آن را بردارد. یک ربع بیشتر مذاکره طول نکشید و در نهایت هم به توافق رسیدیم. بعد مطلع شدیم که دولت ایران در زمان شاه چند وام به دولت مصر داده بود که دولت مصر نتوانسته وام*ها را به ایران بازپرداخت کند آقای کامل به ما گفتند اگر شما بتوانید موافقت طرف ایران را بگیرید من هم موافقت طرف مصر را می*گیرم تا این هواپیماها را به جای طلب به ایران بدهیم. من فوراً با دکتر نواب در وزارت اقتصاد تماس گرفتم و ایشان هم موضوع طلب ایران از مصر را تأیید کرد. دکتر نواب قبول کرد به جای طلب ایران هواپیما را از آقای کامل تحویل بگیریم. ایشان رفتند موافق دولت مصر را گرفتند ما هم اینجا به آقای دکتر نوربخش گزارش دادیم و آقای هاشمی را هم در جریان گذاشتم. در نهایت با استفاده از این امکان، مؤسسه مولی الموحدین ما به ازای ریالی را به دولت پرداخت کرد..."
    هواپيمايي ماهان با مجوز و تأييد سازمان هواپيمايي كشوري به عنوان يك شركت هواپيمايي خصوصي در سال 1371 تأسيس شد. مؤسسه خيريه مولي*الموحدين از سهامداران اصلي هواپيمايي ماهان است.
    عمليات پروازي هواپيمايي ماهان از ارديبهشت سال 1372 با دو فروند توپولوف 154 و دو فروند ايلوشين 76 باري آغاز شد. مسيرهاي پروازي در سال اول به كرمان و مشهد، در شبكه داخلي و مشهد به دمشق در شبكه پروازهاي بين*المللي محدود بود.
    تعداد مسافر حمل شده در سال 1372 در شبكه پروازي ماهان 142 هزار نفر بود، در حالی که اين رقم در سال 1384 به 5/1 ميليون نفر افزايش يافت.از آنجایی که بهره*برداری از یک هواپیمای مدرن غربی توسط یک شرکت خصوصی در ایران سابقه نداشته است،
    هواپیمایی ماهان با خريد سه فروند ايرباس A300B4 در سال 1378 تحول اساسي در تاريخچه ماهان و صنعت هواپيمايي كشور ایجاد کرد. به دنبال اين جهش هواپيماهاي دور برد ايرباس A310 و همچنين باريك پيكر A320 نيز در هواپیمایی ماهان مورد بهره*برداري قرار گرفت.
    در حال حاضر هواپيمايي ماهان با برقراري پروازهاي برنامه*اي به 3 كشور در اروپا توانسته است با موفقيت تهران را به عنوان يك نقطه ترانزيت مسافر بين*المللي مطرح كند. پرواز به خاور دور و خاورميانه و بهره*برداري از پتانسيل انتقال مسافرين ترانزيتي از دبي به هند و همچنين از اروپا به خاور دور و شبه قاره هند از جمله اقدامات این هواپیمایی است.
    هواپیمایی ماهان در نظر دارد که در آینده عملیات ترانزیت مسافر و بار را گسترش دهد. امید است که در سال 1388 نقاطي مانند سنگاپور و مانيل(فيليپين) نيز به شبكه پروازي اين هواپيمايي اضافه شوند.
    در حال حاظر، هواپيمايي ماهان به 11 شهر داخل نيز برنامه پروازي دارد. لازم به ذکر است که بيش از نيمي از 5/1 ميليون نفر مسافر حمل شده در سال 1383، در مسیرهای داخلی جابه*جا شده*اند.
    در حال حاضر هواپيمايي ماهان عضو سازمان بین المللیIATA است و 2200 نفر كارمند دارد.
    ناوگانی قدرتمند و ایمن:
    هواپیمایی ماهان توانسته است در سال*های اخیر رتبه قابل توجهی را در عرصه ناوگان هواپیمایی کسب کند.
    این شرکت هواپیمایی، با معرفی هواپیمای A300 در سال 1999 توانست از نظر آسودگی(Wide Body) و اقتصادی، به موفقیت چشم*گیری برسد.
    استفاده از هواپيماهاي مجهزی نظير A310-300 تا سال 2002 باعث شد كه هواپیمایی ماهان بتواند پروازهاي خود را بدون توقف به مقصد طي كند.
    راه*اندازي پرواز بانكوك و استفاده از هواپیمای A320 از دیگر موفقیت*های هواپیمایی ماهان است. A320، هواپیمایی مسافرتی و دارای بدنه باریک است که مورد توجه مسافران قرار می*گیرد.
    در جريان اين پروازها، هواپيمايي ماهان توانست در يك روند مناسب اقتصادی شرایط ایده*آلی را براي پرسنل و خدمه خود به*وجود آورند تا آنها بتواند به راحتی در مسافرت به اروپا و خاور دور مهیای خدمت*رسانی باشند.
    این در حالی است که هواپیمایی ماهان در نظر دارد جهت رشد و پیشرفت خود، چندین هواپیمای narrow و wide body نیز تهیه نماید.
    مشخصات برخی از هواپیماهای ماهان:

ایرباس A300
    هواپيمايي A300 هواپيمايي با آسودگي و آسايش بالا است. از آنجایی*که این هواپیما، قابليت همه*كاره بودن و تطبيق*پذيري و راندمان و بازدهي بالا را دارد،. يك وسيله بسيار خوب براي مسافت*هاي طولاني است.ایرباس A300 حدود 200 صندلی سیار دارد.

ایرباس A300-B4
    تولید کننده: ایر باس
    سفارش دهنده: لوتوس، فرانسه
    سرویس در هواپیما: 4
    سازنده موتور: جنرال الکتریک
    مدل: CF6-50
    تعداد صندلی ها: 246
    بالاترين فشار قابل تحمل از زمين (Take off: (157,000kg
    ارتفاع پرواز: 33,000 پا
    سرعت پرواز: 850 کیلومتر در ساعت
    بیشترین برد : 4,800 کیلومتر

Airbus A310-300
    سفارش دهنده: لوتوس ، فرانسه
    سازنده موتور: جنرال الکتریک
    مدل: CF6-80
    تعداد صندلی ها: 208
    بالاترين فشار قابل تحمل از زمين (Take off): 157,000kg
    ارتفاع پرواز 38,000 پا
    سرعت پرواز: 800 کیلومتر در ساعت
    بیشترین برد : 4,800 کیلومتر

ايرباس A320
    در حدود 2500 هواپيمايي A320 از سرويس هواپيمايي امروزه دنياي پهناور موجود مي*باشد كه گواهي جلب رضايت مردم از سوي اين هواپيما مي*باشد.
    اين هواپيما مجموعه*اي از تعاريف موردنياز مسافران اعم از آسايش و امينت را در خود دارد. هردوي كلاس*هاي Business, Economy يك كابين موجود بزرگ را براي ايجاد يك راهروي بزرگ فراهم مي*كنند.
    ناوگان هواپيمايي ماهان اخيراً در عرضه پروازهاي مسافرتي در سطح*هاي پروازهاي كوتاه و دور برد و حتي سطح*هاي بالاتر مناسب دوباره شكل داده شده است. همچنين ناوگان هواپيمايي ماهان معمولاً در حال تغييرات كامل برنامه*اي روشن خود به وسيله جوهر دروني كاملاً جديد خود مي*باشد.
    ایرباسA320-200
    سفارش دهنده: لوتوس، فرانسه
    سازنده موتور: intel Aero Engines
    مدل: V2527/As
    تعداد صندلی*ها: 155
    بالاترين فشار قابل تحمل از زمين (Take off: (77,000kg
    ارتفاع پرواز: 38,000 پا
    سرعت پرواز: 860 کیلومتر در ساعت
    بیشترین برد : 5560کیلومتر
    بلند اسمان جایگاه من است

2. Top | #2
    cook
    ایران کشوری با تمدن و فرهنگ بسیار غنی و سفره ایرانی سفره ای رنگین است. ایرانیان از گذشته توجه ویژه ای به غذای خود داشته اند.
    معرفی بهترین رستوران های ایرانی

Iranian Restaurant
    Persian Restaurant
    Iranian food
    Persian food

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)