چند صد مسافر یک هواپیمای اماراتی پیش از رسیدن به مقصدشان ترس از مرگ را تجربه کردند. هواپیما در برخورد با چاله هوایی بر فراز اندونزی دچار تلاطم شدید شد و چند تن از مسافران به شدت آسیب دیدند.به گفته پزشک مسئول کلینیک فرودگاه جاکارتا در روز پنج*شنبه (۵ مه / ۱۶ اردیبهشت)، در پی […]

میهمان عزیز شما مجاز به دیدن لینک ها نیستید
عضویت

چند صد مسافر یک هواپیمای اماراتی پیش از رسیدن به مقصدشان ترس از مرگ را تجربه کردند. هواپیما در برخورد با چاله هوایی بر فراز اندونزی دچار تلاطم شدید شد و چند تن از مسافران به شدت آسیب دیدند.به گفته پزشک مسئول کلینیک فرودگاه جاکارتا در روز پنج*شنبه (۵ مه / ۱۶ اردیبهشت)، در پی برخورد هواپیمای ایرباس A330 متعلق به شرکت هواپیمایی اتحاد با “چاله هوایی” ستون فقرات سه مسافر دچار ترک و شکستگی شده است.
این هواپیما روز چهارشنبه ۴۵ دقیقه پیش از فرود در فرودگاه جاکارتا با ورود به چاله هوایی دچار تلاطم بسیار شدید شد و در نتیجه مسافرانی که کمربندهای خود را نبسته بودند از صندلی خود کنده شده و وسایل و چمدان*های داخل هواپیما به اطراف پرتاب شدند.
“چاله هوایی” یا “توربولانس” به جریان هوای قوی به سمت پایین و بالا در هنگام پرواز هواپیما گفته می*شود. هنگامی که هواپیما با چاله هوایی برخورد کند دچار تکان*های شدید می**شود.
به گزارش خبرگزاری آلمان، یک مسافر در توییتی نوشت: «مردم فریاد می*کشیدند، انگار زمان مرگشان رسیده است. این وحشتناک*ترین چاله هوایی بود که تاکنون دیده*ام.»
به گزارش خبرگزاری آلمان، بیشتر مسافران هواپیما را حجاجی تشکیل می*دادند که در حال بازگشت از سفر حج در عربستان سعودی به اندونزی بودند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس می**نویسد که هواپیمای “اتحاد ایرلاینز” از ابوظبی پرواز خود را آغاز کرده و در نهایت سالم در فرودگاه جاکارتا به زمین نشسته است. مسئولان شرکت هواپیمایی “اتحاد” به پرسش این خبرگزاری درباره شمار تمامی مسافران این پرواز پاسخ نداده*اند.
به گفته پزشک مسئول کلینیک فرودگاه جاکارتا، چندین مسافر از ناحیه سر صدمه دیده*اند. اما ۲۲ تن از ۳۱ مسافر مجروح هواپیما پس از دریافت کمک*های
میهمان عزیز شما مجاز به دیدن لینک ها نیستید
عضویت
اولیه مرخص شدند. یک میهماندار هواپیما نیز به شدت آسیب دیده است.
یک مسافر زن ۴۲ ساله به روزنامه “کمپاس دیلی” گفت: «ناگهان از جایم کنده شدم و سرم به سقف هواپیما خورد و صدا داد. دلم بخصوص برای پیرمردها و پیرزنها می*سوخت. سرشان در اثر برخورد با اشیایی که به هر سو پرتاب می*شدند خونی شده بود و خدا را به کمک می*طلبیدند. خدا را شکر می*کنم که هنوز زنده*ام.»
یکی از مسئولان امنیت پروازهای اندونزی گفت که این پیشامد در دست بررسی است. او گفت احتمالا دو جبهه هوا با سرعت*های مختلف به هم برخورد کرده*اند و این باعث ایجاد ناگهانی چاله هوایی شده است.