مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

- پرواز پهپاد RQ170 ایرانی به همان اندازه به زمین نشاندن RQ170 آمریکایی خبر ساز شد. فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید تهرانی*مقدم به خبرنگاران گفت که پهپاد RQ170 ایرانی به پرواز درآمده است. پس از آن فیلم پرواز این پهپاد نیز به نمایش درآمد.

سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در زمینه ساخت RQ 170 ایرانی طراحی معکوس صورت گرفت اظهار کرد که طراحی معکوس با مهندسی معکوس تفاوت دارد به این معنا که در ساخت RQ 170 ایرانی با استفاده از برخی زیرمجموعه*ها و ایده*های اصلی هواپیمای آمریکایی، ایده*های بومی نیز در فرایند تولید RQ 170 ایرانی بکار گرفته شد.
مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ، وی با تشریح مختصات و قابلیت*های پهپاد RQ 170 ایرانی عنوان کرد: هواپیماها از بدنه، بال عمودی و بال افقی و بال اصلی تشکیل شده*اند ولی در این نوع هواپیما همه این چهار جزء در بال خلاصه شده*اند و این به کاهش وزن کمک می کند و با کاهش سرعت واماندگی و مصرف سوخت، مداومت پرواز را افزایش داده و کمک می کند این هواپیما ماموریت*های خود را نسبت به هواپیماهای هم*اندازه خود و یا در مقایسه با هواپیما های سنتی که بال افقی، عمودی و دمی دارند بهتر اجرا کند.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در تبیین نوع کاربری و مأموریت*های پهپاد RQ 170 ایرانی بیان داشت: اولین نمونه*های ساخته شده این هواپیما رزمی است و با توجه به نوع موتور جت، موتور پیستونی، در اندازه*های مختلف در بخش*های مراقبت، شناسایی و رزمی و انواع و اقسام مأموریت*های مرتبط مورد بهره*برداری قرار می*گیرد، البته این امکان توسط متخصصین فراهم شده تا نمونه*های دیگر این هواپیما نیز ساخته شود.

اما سرهنگ «استیو وارن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در واکنش به اضهارات سردار حاجی زاده، گفت: «بدل بهترین واژه*ای است که می*توان به کار برد. امکان ندارد که این پهپاد با فناوری آمریکا انطباق داشته باشد.