چند صد مسافر یک هواپیمای اماراتی پیش از رسیدن به مقصدشان ترس از مرگ را تجربه کردند. هواپیما در برخورد با چاله هوایی بر فراز اندونزی دچار تلاطم شدید شد و چند تن از مسافران به شدت آسیب دیدند.به گفته پزشک مسئول کلینیک فرودگاه جاکارتا در روز پنج*شنبه (۵ مه / ۱۶ اردیبهشت)، در پی […]

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .
چند صد مسافر یک هواپیمای اماراتی پیش از رسیدن به مقصدشان ترس از مرگ را تجربه کردند. هواپیما در برخورد با چاله هوایی بر فراز اندونزی دچار تلاطم شدید شد و چند تن از مسافران به شدت آسیب دیدند.به گفته پزشک مسئول کلینیک فرودگاه جاکارتا در روز پنج*شنبه (۵ مه / ۱۶ اردیبهشت)، در پی برخورد هواپیمای ایرباس A330 متعلق به شرکت هواپیمایی اتحاد با “چاله هوایی” ستون فقرات سه مسافر دچار ترک و شکستگی شده است.
این هواپیما روز چهارشنبه ۴۵ دقیقه پیش از فرود در فرودگاه جاکارتا با ورود به چاله هوایی دچار تلاطم بسیار شدید شد و در نتیجه مسافرانی که کمربندهای خود را نبسته بودند از صندلی خود کنده شده و وسایل و چمدان*های داخل هواپیما به اطراف پرتاب شدند.
“چاله هوایی” یا “توربولانس” به جریان هوای قوی به سمت پایین و بالا در هنگام پرواز هواپیما گفته می*شود. هنگامی که هواپیما با چاله هوایی برخورد کند دچار تکان*های شدید می**شود.
به گزارش خبرگزاری آلمان، یک مسافر در توییتی نوشت: «مردم فریاد می*کشیدند، انگار زمان مرگشان رسیده است. این وحشتناک*ترین چاله هوایی بود که تاکنون دیده*ام.»
به گزارش خبرگزاری آلمان، بیشتر مسافران هواپیما را حجاجی تشکیل می*دادند که در حال بازگشت از سفر حج در عربستان سعودی به اندونزی بودند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس می**نویسد که هواپیمای “اتحاد ایرلاینز” از ابوظبی پرواز خود را آغاز کرده و در نهایت سالم در فرودگاه جاکارتا به زمین نشسته است. مسئولان شرکت هواپیمایی “اتحاد” به پرسش این خبرگزاری درباره شمار تمامی مسافران این پرواز پاسخ نداده*اند.
به گفته پزشک مسئول کلینیک فرودگاه جاکارتا، چندین مسافر از ناحیه سر صدمه دیده*اند. اما ۲۲ تن از ۳۱ مسافر مجروح هواپیما پس از دریافت کمک*های مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .اولیه مرخص شدند. یک میهماندار هواپیما نیز به شدت آسیب دیده است.
یک مسافر زن ۴۲ ساله به روزنامه “کمپاس دیلی” گفت: «ناگهان از جایم کنده شدم و سرم به سقف هواپیما خورد و صدا داد. دلم بخصوص برای پیرمردها و پیرزنها می*سوخت. سرشان در اثر برخورد با اشیایی که به هر سو پرتاب می*شدند خونی شده بود و خدا را به کمک می*طلبیدند. خدا را شکر می*کنم که هنوز زنده*ام.»
یکی از مسئولان امنیت پروازهای اندونزی گفت که این پیشامد در دست بررسی است. او گفت احتمالا دو جبهه هوا با سرعت*های مختلف به هم برخورد کرده*اند و این باعث ایجاد ناگهانی چاله هوایی شده است.